گردو پیوندی چندلر

گردو پیوندی چندلرگردو پیوندی چندلر


گردو پیوندی چندلر یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام گردو در جهان می باشد. منشاء این رقم از آمریکا بوده و اکثر باغات گردو در آمریکا از این رقم است. درختان این رقم در بهار دیربرگده بوده و حدود پانزده روز دیرتر از درختان بذری شروع به رشد می کنند. بنابراین برای مناطقی که با سرمای بهاره مواجه هستند می توانند مناسب باشند. اما به دلیل دیررسی محصول برای مناطقی با فصل رشد کوتاه قابل توصیه نمی باشند. قدرت رشد درخت نسبتاً کم، باردهی و عملکرد بسیار زیاد، کیفیت میوه نیز به دلیل درشتی، پوست کاغذی عالی می باشد. مغز در این رقم بسیار سفید و حتی در تابستان های خیلی گرم نیز کیفیت آن خیلی تحت تاثیر قرار نمی گیرد.  بهترین ارقام گرده دهنده برای این رقم، فرانکت (Franquette) و روند (Ronde) هستند.

این رقم از تلاقی پدرو و UC-56-224 بدست آمده است و بسیاری از خصوصیات آن از لحاظ بارور بودن جوانه های جانبی، زمان ظهور برگ و برذاشت محصول شبیه والد خود پدرو میباشد. قدرت رشد درختان چاندلر متوسط بوده و به طور نیمه راست رشد می کنند و یک رقم بسیار امید بخش تجاری محصوب می شود محسوب می شود.
از ویژگی های بارز این رقم بار دهی در شاخه های جانبی می باشد و همچنین دیر گل بودن آن باعث می شود این رقم در فصل بهار که اغلب باغات دچار سرما زدگی بهاره غیر مقاوم هستن از خود مقاومت خوبی نشان دهد .
گردوی چندلر از ارقام گردو پیوندی هست که نیاز به گرده زاده دارد یعنی شما باید برای هر 10 اصله نهالی که می کارین باید یک درخت برای گرده افشانی داشته باشین که کیفیت و باروری باغ شما تضمین کند . از رقم فرانکوت و یا فرانکت و همچنین گردوی RDM  جهت گرده افشانی باغات گردو چندلر استفاد می شود .
فواص کشت گردوی چندلر پیوندی 5*7 می باشد یعنی به اضای هر هکتار شما باید 285 اصله نهال گردو بکارید .
در حال حاضر در باغات تجاری اصیلی که مورد برسی بودن از بابت برداشت محصول از هر درخت به طور متوسط در سال 7-6  حدود 10 کیلوگرم گردو خشک با پوست چوبی برداشت شده . و همچنین باغات مادری بالغ متوسط برداشت بین 25 - 35 کیلو بوده . طبق برسی ها مقدار برداشت این گونه به دست می آید
10 کیلوگرم*258تعداد درخت =2580 کیلوگرم در سال 6-7 . قابل توجه باغداران عزیز که این مقدار برداشت مساوی است با برداشت متوسط گردو در باغات بالغ و چند ساله بومی ایرانی .
و همچنین اگر درنهایت این معادله را داشته باشیم    30کیلوگرم *285 اصله درخت بالغ = 8550 کیلوگرم در هکتار که معادل است با سه برابر برداشت بیشتر در مقابل باغات سنتی و نا گفته نماند تمامی محصول کیفیت خاص و بی نظیر از لحاظ مغز را داراست .
میزان وزن میوه با پوست حدود 13 گرم و وزن داخلی مغز حدود 6.5 گرم می باشد .
برای ارتفاعات 400 تا 1200 متر این رقم بهترین مورد هست و اگر ارتفاع بیشتر شود شاهد کاهش عملکرد خواهیم بود .
برای دریافت اطلاعات تکمیلی بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشین 09370737979  مهندس نعیمیان

گردو پیوندی چندلر

توسط : admin | تاریخ : 1395/10/13 | نظرات

گالری عکس از گردوی چندلر پیوندی

کیفیت مغزچندلر
نهال پیوندی گردو چندلر
گردو chandler
گردوی چاندلر
گردو چنلر
درخت گردو چندلر
نمونه نهال پیوندی
نهالستان گردو چندلر

توسط : admin | تاریخ : 1395/10/30 | نظرات

گردو پیوندی  گردو چندلر  گردو پیوندی چندلر  گردوی چاندلر احداث باغ گردو قیمت نهال چندلر پیوند زدن گردو چندلر بهترین نژاد گردو چندلر گردو کالیفرنیا گردوی ترکیه گردو اصلاح شده گردو دیرگل گردو مقاوم به سرما گردو خوشه ای چندلر گردو پاکوتاه چندلر مشخصات گردو چندلر گردو Chandler گردو چندلر چیست شرایط پرورش گردو Chandler قیمت گردو چندلر چندلر برزگر